Argëtim

Argëtim Kuriozitete

Kjo shtëpi duket e zakonshme nga jashtë – kur futeni brenda e kuptoni se pse kushton më shumë se 7 milionë dollarë! (Foto)

Ndoshta kjo shtëpi nuk duket e vlefshme në pjesën e jashtme, por kushton rreth shtatë milionë dollarë amerikanë, dhe ka shumë arsye pse është kaq e shtrenjtë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, artisti dhe ndërtuesi Ed Bemis ia doli ta kthente në realitet duke ndërtuar në ultësirat e Ashlandit (Oregon) një shtëpi të […]
Argëtim

Hotelet me dhomat më të mira për fëmijë (Foto)

Zëvendësimi i mini-barit me dollapin përplot çokolata dhe sheqerka, kjo është gjëja e parë që tregon se kemi të bëjmë me një dhomë vetëm për fëmijë. Në disa hotele familjare, janë bërë punime të mahnitshme që më të vegjlit, jo se do të ndihen sikur janë në një hapësirë të huaj, por të kërkojnë të […]
Argëtim

Kontrata paramartesore, moda e re e martesave shqiptare

Derisa vdekja të na ndajë”. Ky është betimi tradicional para lidhjes së një martese, ku çifti i premton njëri-tjetrit të ndajnë të mirat dhe të këqijat bashkë deri në fund të jetës. Jo të pakta janë rastet kur këto fjalë përfundojnë në praktikën “derisa Gjykata të na ndajë” dhe kjo në shumicën e rasteve lë […]
Argëtim

Pa ju njohur, njerëzit paragjykojnë bazuar në këto 5 tipare

Njerëzit mund ta gjykojnë personalitetin tuaj bazuar në këto 5 detaje të vogla 1. Ngjyra e veshjes Ngjyra e rrobave që vishni zbulon shumë për personalitetin tuaj, madje edhe më shumë se çdo veçori tjetër sipërfaqësore. Njerëzit që mbajnë tone më të errëta dhe tokësore janë artistë në shpirt dhe më të ndjeshme, ndërsa ata […]