Kuriozitete

Kuriozitete

NJERIU I CILI JETON ME HIENA

Hienat përbëjnë kafshën e dytë grabitëse në Afrikë, pas luanëve. Ato shkaktojnë frikë me praninë e tyre nëpër zona të banuara, ku janë shënuar disa vdekje të fëmijëve prej tyre. Megjithatë, banorët e Hararit në Etiopi i kanë “ftuar” hienat e egra brenda komunitetit të tyre, duke besuar se ato i zhdukin “shpirtat e këqinj” […]
Kuriozitete

E pabesueshme, por e vërtetë

Fizikisht është e pamundur, por për një 14-vjeçar pakistanez nuk ka asnjë lloj vështirësie. Muhammad Sameer, nga Karachi përdor duart e tij për të kthyer në 180 gradë kokën e tij, duke parë pas kurrizit. Diçka e pamundur për të gjithë njerëzit, por Muhammad tregon se përjashtimet ekzistojnë. E tashmë 14-vjeçari po shpreson se elasticiteti […]
Kuriozitete

Vajza që ka 100 operacione plastike në trupin e saj

Trupit të saj tani i mungojnë 6 brinjë pasi që i ka larguar për të fituar një stomak më të ngushtë. Operacioni më ekstrem ka qenë edhe ndryshimi i ngjyrës së syve. Së fundmi ajo ka zmadhuar buzët dhe të pasmet. Këto ndryshime drastike kanë ndikuar që Pixee të mos ngjasojë aspak me të motrën. […]
Kuriozitete

4 gënjeshtrat më të këqija që thonë njerëzit gjatë seksit

Sipas një studimi të fundit të botuar në DirectTv, është vënë re se meshkujt dhe femrat gënjenjë shumë në shtrat. Por cilat janë katër gënjeshtrat më të këqija dhe më të përdorura gjatë seksit: Nuk jam ndjerë kurrë kështu më parë. Nuk kërkojë vetëm seks, marrëdhënia jonë është shpirtërore. Unë mund ta kontrolloj situatën. Kam […]
Kuriozitete

Tani kafen, ta sjell droni!

Kompania kompjuterike IBM po përqëndrohet te kafeja, dronë të zgjuar për shpërndarjen e kafesë. Të pajisur me një aparat fotografik dhe sensorë biometrikë, dronët do të jenë në gjendje të sjellin kafe tek punonjësit e përgjumur ose te konsumatorët para se ata ta kërkojnë. Teknologjia po përgatitet, së bashku me dokumentacionin e paraqitur nga IBM, […]
Kuriozitete

Filmat porno, 11 faktet pikante që nuk i dinit rreth tyre

1- Fokusi Burrat aktualisht fokusohen më tepër te fytyra e femrës, kur shikojnë porno. 2- Kërkimi Në motorët e kërkimit për video Porno, në krye të listës janë vidot MILF, pas tyre vijnë ato me adoleshente. 3- Sa shumë janë… Janë 4.2 milionë faqe të detikuara vetëm për videot Porno, jashtëzakonisht shumë duke i krahasuar […]
Kuriozitete

Kina mbyll masivisht faqet pornografike, arsyeja është e padëgjuar…

Kina ka mbyllur më shumë se 4000 faqe dhe llogari në internet në një fushatë tre-mujore kundër informacionit online të “dëmshëm”, njoftoi media shtetërore e vendit. Kina mban nën kontroll të rreptë internetin dhe ka goditur një sërë veprimtarish të paligjshme në internet, duke përfshirë pornografinë, lojërat e fatit, prozelitizmin fetar dhe madje edhe “përhapjen […]
Kuriozitete

Cilat janë pasaportat më të fuqishme në botë?!

Henley & Partners ka publikuar tradicionalisht një listë të pasaportave më të vlefshme në botë sipas numrit të vendeve që lejojnë hyrjen falas. Vendin e parë e zë pasaporta japoneze, pasi qytetarët e këtij vendi mund të udhëtojnë në 189 vende pa vizë ose e marrin atë në aeroport. Më pas vjen Singapori me 188 […]
Kuriozitete

Nusja-fëmijë shitet për 20 euro tek një plak

“Isha një vajzë e lumtur deri ditën kur më thanë se do më çonin tek shtëpia e burrit tim të ardhshëm. Iu thashë prindërve se më mirë të vdisja se sa të martohesha me një plak”. Nis kështu rrëfimi i Dorothy, një nuse-fëmijë. Në fshatin e saj, më Obidi në juglindje të Nigerisë, vajzat shiten […]
Kuriozitete

Grabitja e shekullit/ Zhduket kontejneri me 100 milionë dollarë

“Grabitja e shekullit” është konsideruar hyrja e një sasie të madhe kartëmonedhash liberiane të grabitura me vlerë 100 milionë dollarë amerikanë, në portin e kryeqytetit të shtetit afrikano-jugor, Monrovia. Autoritetet vendase anë nisur hetimet për shumën e konsiderueshme të kartëmonedhave që gjendeshin në një kontejner. E cilësuar si “grabitja e shekullit”, kjo grabitje e